Wydarzenia

20 maja 2023 r.

Warsztat bioenergetyczny (Lowen) – JĘZYK CIAŁA.

Wrocław

390 .00 PLN

Analiza Bioenergetyczna, inaczej Bioenergetyka, jest nurtem psychoterapeutycznym łączącym werbalną pracę nad konfliktami wewnętrznymi pacjenta z pracą z jego ciałem. Jej twórcą jest Alexander Lowen – wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta. Źródła analizy bioenergetycznej to freudowska psychoanaliza, skupiona na obrazie umysłu i jak wszystkie chyba nurty psychoterapii somatycznej – prace i badania Wilhelma Reicha, które dały Bioenergetyce obraz całej osoby – ciała i umysłu.

Przyczyną włączenia ciała w proces psychoterapeutyczny (analityczny) był fakt (potwierdzony obecnie przez szereg odkryć neurobiologii, badań nad traumą i przywiązaniem), że WSZYSTKO CZEGO DOŚWIADCZAMY NA POZIOMIE PSYCHICZNYM ODZWIERCIEDLA SIĘ W CIELE, a co to jest, można odczytać z jego struktury – formy, ruchliwości, napięć (zablokowanej ekspresji, przepływu), czy też ilości energii biologicznej (wegetatywnej), zasilającej wszystkie funkcje życiowe oraz sposobu, w jaki tą energię wykorzystuje.

Bioenergetyka jak i inne somatyczne teorie charakteru opiera się na psychologii rozwojowej i przyjmuje, że wraz z kształtowaniem się wzorców emocjonalnych i psychologicznych w organizmie, powstają nawyki ruchowe i wzorce „energetyczne”, które gruntują się przez resztę życia.

Na warsztacie oprócz wprowadzenia teoretycznego do założeń Analizy Bioenergetycznej, będziemy próbowali rozpoznać swój język ciała poprzez ćwiczenia pobudzające przepływ energii w ciele i uświadamiające nasze wzorce napięciowe.

Przeciwwskazania:
📣 wszelkie przeciwwskazania do aktywności fizycznej (aktywne urazy, stany zapalne, świeże stany pooperacyjne),
📣 problemy z sercem i poziomem cukru we krwi,
📣 stany psychotyczne,
📣 padaczka,
📣 ciąża i połóg.
Osoby nadwrażliwe na krzyk, przeklinanie i dotyk prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztacie.
Niewskazany jest wspólny udział osób o bliskich relacjach: rodzic-dziecko, rodzeństwo, partnerzy życiowi.

💸 KOSZT WARSZTATU: 390 zł (do 30 kwietnia) lub 450 zł (po 30 kwietnia)

Zajęcia będą odbywać się we Wrocławiu (dokładnie miejsce zostanie podane bliżej terminu warsztatu, ale z pewnością będzie to Wrocław-Fabryczna).Ilość miejsc ograniczona.


O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.
Miejsce rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 200 zł na konto: Integracja – Ciało, Umysł, Natura s.c. 98 1050 1575 1000 0092 9281 7880. Pozostała część opłaty powinna wpłynąć do dnia 6.05.2023 r.


W przypadku konieczności rezygnacji z warsztatu do dwóch tygodni przed, czyli do 6.05.2023 wpłata jest zwracana, po tym terminie przepada, chyba że rezygnujący znajdzie kogoś na swoje miejsce.


Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu w przypadku nie zebrania się wystarczającej liczby uczestników.

Zgłoszenia prosimy kierować przez e-mail: tre.wroclaw@gmail.com lub wiadomość prywatną.

5 spotkań od 12 kwietnia co środę (bez 3.05).

TRE® – ćwiczenia uwalniające napięcie i stres.

Wrocław – w zależności od ilości osób ul. Żernicka 196 lub Szwedzka 11A

400 .00 PLN

Zapraszam na cykl sesji TRE® w zamkniętej/stałej grupie.

CZYM JEST TRE®?
TRE® jest stworzoną przez Davida Berceliego metodą pracy z ciałem, w której uruchamiamy wibracje neurogeniczne, które pozwalają nam rozluźnić napięcie w ciele, w systemie nerwowym a także w dłuższej perspektywie odzyskać umiejętność autoregulacji i nabyć kompetencję emocjonalną.
Poprzez zestaw ćwiczeń uruchamiamy określony rodzaj drżeń (wibracji) w ciele, dzięki czemu świadomie aktywizujemy autonomiczny układ nerwowy i uspakajamy wzbudzony, w wyniku chronicznego stresu – a tym samym ciągłej reakcji na zagrożenie – pobudzony organizm.
Pojawiające się w TRE® drżenia są naturalnym elementem genetycznej konstrukcji organizmu ludzkiego. Mają za zadanie mechanicznie rozładować napięcie w układzie mięśniowo-powięziowym, wyciszyć system nerwowy oraz nauczyć go jak powracać do równowagi.
Spotkania skierowane są do osób, które chcą poznać i stosować metodę dla siebie. Do pracy metodą TRE® z innymi konieczne jest ukończenie szkolenia i otrzymanie certyfikatu Providera TRE®.

Zajęcia będą odbywać się w środy g. 18:30-19:30 w terminach 12.04., 19.04., 26.04, 10.05.,17.05 w Integracji ul. Żernicka 196/4 lub Przedszkolu Twórcza Kraina ul. Szwedzka 11A we Wrocławiu (w zależności od ilości osób).Cykl sesji pozwoli Ci poznać mechanizm wibracji i dowiedzieć się jak z niego korzystać na codzień.

Koszt: 400 zł przy zgłoszeniu do 22 marca, później 450 zł.

PRZECIWWSKAZANIA:
Zaburzenia: ciśnienia krwi, pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje); ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne;
niestabilności kręgosłupa, która dają objawy bólowe;
hypo / hiperglikemia, padaczka, ciąża;
Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia, wychodzenie z uzależnień.Każdy uczestnik sesji TRE® wypełnia ankietę dotyczącą przeciwwskazań.

Pracujemy w małej grupie, więc ilość miejsc znacznie ograniczona.
O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat.
W przypadku konieczności rezygnacji z zajęć do tygodnia przed, wpłata jest zwracana, po tym terminie przepada.

TRE® David Berceli © Copyright All rights reserved TRE for ALL Inc. (NGO) holds distribution rights Trauma Release ProcessSM, Tension Release ProcessSM http://www.treforall.org